Adiunkt Katedry Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bytomiu.
Jest badaczem o uznanym dorobku naukowym obejmującym współautorstwo książek, prac naukowych oraz członkiem zagranicznych i krajowych towarzystw naukowych zajmujących się m.in. zagadnieniami chorób naczyń. Jest Członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Członkiem Zarządu Głównego Unii Europejskiej ds. specjalizacji w dziedzinie angiologii – European Union Medical Specialization (UEMS) Board of Division of Angiology/Vascular Medicine oraz Leczenia Ran. Odbyła staże naukowe m.in. w: Klinice Limfologii - Lympho-Opt Klinik, Pommelsbrunn-Hohenstadt (Niemcy) oraz Oddziale Klinicznym Chorób Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Mediolanie (Vascular Diseases and Angiology Unit University of Milan - L. Sacco Hospital).
Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń tętnic, żył, naczyń limfatycznych, mikrokrążenia, stopy cukrzycowej, ran przewlekłych oraz żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.
Czym zajmuje się angiologia?
Jest to specjalizacja dotycząca schorzeń naczyń obwodowych, a więc wszystkich naczyń oprócz serca. To bardzo ważna dziedzina, o czym świadczy fakt, że naczynia od lewego serca do prawego serca mają aż 160 tysięcy kilometrów długości. To czterokrotnie więcej, niż długość równika! Większość ludzi kojarzy schorzenia naczyń z chorobami serca. W przypadku tętnic najczęstszą przyczyną chorób jest miażdżyca, która leczona nieprawidłowo może prowadzić do krytycznego niedokrwienia kończyny i w konsekwencji do amputacji. Polska to kraj, gdzie dokonuje się największej ilości amputacji kończyn dolnych w całej Unii Europejskiej! Miażdżyca może także prowadzić do powstania tętniaka, czyli poszerzenia światła naczynia tętniczego. Im większa średnica tętniaka tym większe ryzyko jego pęknięcia, czego skutkiem jest często natychmiastowa śmierć chorego. W przypadku układu żylnego głównym schorzeniem jest przewlekła niewydolność żylna, której jedną z najczęstszych postaci klinicznych są żylaki kończyn dolnych. Pacjenci muszą mieć świadomość, że żylaki to nie tylko problem kosmetyczny, ale choroba, która prowadzi do powstania trudno gojących się owrzodzeń. Groźna dla życia jest także zakrzepica żył głębokich, która prowadzi do zatorowości płucnej, określanej „cichym zabójcą”. Trzecim ważnym układem naczyniowym w organizmie człowieka jest układ limfatyczny. Jego najczęstszym schorzeniem jest obrzęk limfatyczny. Na świecie, według WHO, cierpi z tego powodu aż 300 milionów ludzi. W krajach wysoko rozwiniętych najczęstszą przyczyną wtórnego obrzęku chłonnego jest leczenie onkologiczne nowotworów sutka i narządów rodnych. Nie należy zapominać również o schorzeniach mikrokrążenia, których leczenie jest dużym problemem dla lekarzy niespecjalistów.